Logických hlavolamov a úloh je nepreberné množstvo. V tejto oblasti sa dokonca konajú Majstrovstvá Slovenska i sveta. Ide o rôzne obrázkové číselné, matematické, vnemové, či rébusové úlohy. V súčasnosti je okrem sudoku známe najmä kakuro, námorná flotila, matematika so zápalkami, magické štvorce či číselné postupnosti. Vo svete sa však bežne v časopisoch publikujú aj ďalšie ako stanový tábor, mrakodrapy, had, pentomino, domino, smerové šipky, trezor, priečky, teplomery, majáky, slovné zebry, tykadlá, ohrada a mnohé iné.

Čo do publikačnej tvorby sa tieto nedajú vyhotoviť na objednávku za krátky čas. Ide totiž v prvom rade o nápad a v druhom dodržanie pravidla, že takáto úloha musí mať jednoznačné riešenie. Preto sa všetky hlavolamy musia zostaviť do takej podoby, aby nebola ani teoretická možnosť dosiahnutia iného výsledku. A tieto odladenia trvajú určitý čas.

Napriek tomu je v poslednej dobe najmä v okolitých krajinách zaznamenaný vzostup čitateľského záujmu aj o iné hlavolamy než je sudoku. SZHaK má škálu autorov, ktorí sa profesne venujú tejto tvorbe a vždy máme niekoľko kusov aktuálne k dispozícii.

Hlavolamy dodávame s výstupom pre Corel, EPS a pod. so zalomením v krivkách, pričom vzhľadom na to, že niektoré typy máme priamo "na sklade" sme schopní po dohode vyhotoviť finálnu verziu do 48 hodín.