Výkonnostné triedy predstavujú úroveň, ktorú dosiahol príslušný lúštiteľ/ka na súťažiach a turnajoch organizovaných SZHaK, alebo v spolupráci s ním. Podmienky získavania výkonnostných bodov a členenie jednotlivých úrovní stanovuje Turnajový poriadok, v ktorom je určené prideľovanie bodov za umiestnenie podľa jednotlivých turnajov a kategórií. V rokoch 2009 a 2010 prebiehali na Turnajovom poriadku postupné zmeny podľa jednotlivých kapitol, pričom téma výkonnostných tried bola náročná najmä z pohľadu, podľa akého kritéria rozdeliť jednotlivé turnaje, ktoré sa doposiaľ uskutočnili a aké bodové ohodnotenie prideliť takto rozdeleným turnajov pre jednotlivé miesta podľa poradia jednotlivcov.
Na zasadnutí v Banskej Bystrici (30.8.2008) sa uskutočnilo základné rozčlenenie jednotlivých turnajov, ktoré sa doposiaľ na Slovensku organizovali. Tomuto rozčleneniu zodpovedalo aj bodové ohodnotenie a zisk výkonnostných bodov. Na nasledujúcich pracovných stretnutiach sa toto rozdelenie ešte vyprecizovalo a tak sa v deň konania snemu SZHaK počas Majstrovstiev Slovenska v riešení krížoviek a hádaniek v septembri 2011 udeľovali prvé oficiálne výkonnostné triedy SZHaK.
Pravidlá pre udelenie výkonnostnej triedy sú súčasťou Turnajového poriadku (SEKCIA O NÁS - STANOVY A DOKUMENTY).

TABUĽKA
2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020

Výsledky najlepších riešiteľov v jednotlivých kategóriách
- po doplnení prvých chýbajúcich údajov najmä z dávnych ročníkov. Vďaka týmto skoro zabudnutým výsledkom môžeme k zisku majstrovskej triedy zablahoželať Jozefovi Kontuľovi za krížovky. Po bratislavskom turnaji DANUBIA 2011 prekonal 10 bodov v kategórii logických úloh a sudoku Ladislav Bielik, ktorý má tak od dnes "vo vrecku" základnú tretiu triedu. December v Michalovciach bol v očakávaní vstupu Ivana Riasa do hádankárskej siene slávy. To by však dosiahol len turnajovým víťazstvom, ktoré mu vyfúkol Ján Turek, ktorý sa tak priblížil ku svojmu krúžkovému kolegovi Štefanovi Tatarkovi. I.Rias (999 bodov) si tak bude musieť na tú "slávu" ešte počkať. Za zmienku stojí ešte fakt, že o 6 miest si medzi krížovkármi polepšil Milan Kandrik a historicky prvé body v A kategórii získal Dušan Škrovina. Záver roka 2011 umožnil opäť sa venovať historickým záznamom a doplniť chýbajúce údaje o kvalifikačných turnajoch v logike za rok 2006. Body pribudli viacerým, ale najviac zarezonoval postup Michala Hudáka medzi "jednotkárov" a Miroslava Kováčika medzi "dvojkárov", pričom vstup do výkonnostne ocenených sa podaril už aj Eve Jatelovej a Ľubošovi Oravcovi.

2012:
Novoročný turnaj 2012 v Martine a doplnenie prvých celoslovenských turnajov z prelomu 50. a 60. rokov do VT narobili poriadne zmeny. K elite krížovkárov sa približuje I.Platzner, o 2 miesta sa posunul hore L.Gonda, prvú triedu má právom už aj V.Šimčisko a medzi tretiakov sa začlenil aj zakladateľ krúžku Tatranci Michal Černák. Do hádankárskej siene slávy vstúpil okázalo už aj Ivan RIAS a prvú VT si vylúštili B.Baťalík a M.Šuňavec. Bodovo i poradím si vďaka dávnym turnajom prilepšili matadori D.Karkuš, I.Petrík, C.Panoc, R.Moško, D.Lančarič a J.Belička. Jarné a letné turnaje 2012 posunuli medzi elitu krížovkárov Dušana Vojníka a majstrovskou triedou sa už môže hrdiť i Peter Paďour. Hádankári len naberali bodové skóre, kde sa zdá že nebude tak dlho trvať a znovu sa rozšíri sieň slávy. Veľa zmien však zaznamenali logici a sudokáči. Medzi majstrov sa zaradil ešte len 19 ročný Matúš Demiger a pričom len 16 ročná Miška Bieliková už dosiahla prvú triedu. Do nej sa po rokoch organizovania turnajov, za čo sa body neprideľujú, konečne prelúštil predseda Ján Farkaš. Druhú triedu za slovenské súťaže majú už aj dvaja Moraváci Jan Novotný a Jakub Ondroušek, ku ktorým sa pridala ešte len 14 ročná Evka Branišová. Medzi tretiakmi sme privítali aj nováčikov Jozefa Štullera, Ondreja Rudolfa i novopečenú mamičku Andreu Tamajkovú.

2013:
Rok začína vstupom Petra Samca medzi hádankárskych "druhákov", paradoxne je to ale prepad z tretej do druhej triedy. Peťo, Peťo, čo to len z teba bude???. Svoju prvú triedu si ako dodatočný darček k 60-tke doprial Ivan Šarkan. V krížovkách si polepšil aj František Cvengroš, ktorý sa vďaka prechodu do A-čka veľmi rýchlo prepracoval do druhej výkonnostnej triedy. Tam sa veľmi rýchlo ocitol aj Jiří Sýkora, ktorý zdá sa bude čochvíľa atakovať aj partiu jednotkárov. Najväčšie gratulácie však putujú na Liptov Ivanovi Šuňavcovi, ktorému sa tento rok naozaj darilo, čo pretavil ziskom majstrovskej triedy práve ku koncu roka. V hádankách sa takýto skvelý kúsok podaril na jeseň Tatrančanke Emílii Rigdovej, ktorá sa tak postupne prepracováva do top 20 v tejto historickej tabuľke. V logike medzi novými zaradenými, ktorí tak získali vôbec svoju prvú výkonnostnú triedu. vítame ďalší český talent Janku Břízovú, už druhú z rodiny Hromcových - Katarínu, Jána Moráveka, Martinu Prinerovú, ale i talentovaného Jakuba Bahyla, ktorý končí rok tesne pred bránami druhej triedy. Medzi "prvákov" sa ešte na začiatku leta prelúštila Eva Branišová (a to má len 15 rokov), ku ktorej sa pridal i čoraz lepšiaci sa Matej Uher a český sudokumajster Jakub Ondroušek, či ďalšia skvelá tínedžerka Michaela Bieliková (18 rokov dosiahla len koncom roka).  Najväčší bodový zisk počas roka dosiahol Ivan Rias v hádankách, ktorý ako jediný zo všetkých súťažiacich presiahol hodnotu 100 bodov za jeden rok.

2014:
Po úvodných turnajoch v MT a KE môžeme privítať medzi tretiakov v krížovkách Jána Rybnikářa a medzi logikmi Martina Fundárka a Veroniku Koľvekovú. V Bratislave sa medzi skupinu držiteľov prvej triedy v logike prelúštil Štefan Gyürki, naopak prvé body vôbec získali Michal Pokorný v hádankách a Andrej Plaštiak za sudoku. Po štvorici turnajov v trenčianskom kraji (Bytča, Púchov, Zem.Kostoľany a Prievidza) sa z novou triedou môžu pochváliť M.Hruška (H) a J.Novotný (LuS), pričom novým prírastkom medzi držiteľmi VT je odteraz už aj J.Hrazdira (LuS). V Brezovej sme sa dočkali niečoho podobného u L.Gondu, ktorý síce tesne, ale predsa len dosiahol elitnú triedu v krížovkách. Poprad bol medzníkom u Ivana Filadelfyho, ktorého týmto vítame v sieni slávy. Martinský šampionát v logike naopak umožnil posunúť sa medzi "druhákov" Jakubovi Bahylovi. Bratislava pomiešala poradie medzi logikmi a prijala medzi "prvákmi" Andreja Plaštiaka. Záver roka prial Jánovi Turekovi, ktorý sa medzi krížovkármi prepracoval už na tretiu priečku. Medzník ale patril hádankám, v ktorých do siene slávy vstúpil už aj Milan Chudý.

2015: Nechýbalo veľa a mohli sme oslavovať vstup ďalšieho krížovkára do siene slávy. Jánovi Turekovi však k tejto méte chýba ešte bod. Blízko je aj ďalší Popradčan Štefan Tatarko a tak sa dá očakávať, že úvod roka 2016 bude v tomto smere zaujímavý. Druhú výkonostnú triedu sa však podarilo získať tretiemu členovi krúžku spod Tatier Milanovi Kandrikovi a prvú triedu štvrtému Tatrancovi Antonovi Hajovskému. K nemu sa nečakane pridal aj Trenčan Jozef Kumičík. Medzi hádankármi sa vďaka striebru na majstrovstvách Slovenska prepracoval medzi elitu Lucián Gonda. Majstrovskú triedu sa počas roka podarilo rovnomernými výkonmi získať Antonovi Hnáthovi. Druhú hádankársku triedu si po Žiline vyhádal pre zmenu Moravák Jiří Sýkora, ktorému to ide aj so slovenskými hádankami, ku ktorému sa pridal Milan Kandrik. Medzi logikmi si očakávaný vstup medzi elitu vylúštil Matúš Demiger. Pri jeho veku a kvalitách sa dá očakávať, že v tejto oblasti má na to, aby čochvíľa dohnal  aj top riešiteľov pred ním a možno ako prvý prekonal aj bájnu métu 1000 bodov. Gratulácia však ide aj do Brna, pretože majstrovskú triedu sa podarilo vďaka dosiahnuť Jakubovi Ondrouškovi, ktorý zbiera body ako na bežiacom páse. Majstrovskou triedou sa môže hrdiť už ale aj ešte len 19 ročná Michaela Bieliková. Razantný vzostup zaznamenal Andrej Plaštiak, ktorý sa už v lete prehupol medzi "druhákov", čo sa neskôr podarilo aj Viliamovi Balkovi. Potešiteľný bol však aj vstup nováčikov 16 ročného Pavla Kollára, 15 ročnej Diany Škrhovej a 14 ročnej Natálii Chanovej, ktorým sa za krátky čas podarilo dosiahnuť métu tretej výkonnostnej triedy. K našim mladým talentom sa ešte pridal český reprezentant Jan Zvěřina a Miroslav Šalaga, čím sa počet účastníkov, ktorí počas roka poskočili o nejakú tu triedu nahor, uzatvoril.

2016: Všetko sa zmenilo hneď na začiatku roka v Martine a tak máme medzi krížovkármi už trojicu slávnych. Po turnaji v Prievidzi sa však k Jánovi Turekovi pridal jeho súkmeňovec Štefan Tatarko a tak sú mušketieri zrazu štyria. Možno ale nepretečie veľa vody a sieň budeme otvárať znovu. Bodaj by tomu tak bolo čím skôr. Postupne sa ale zlepšujú všetci. Majstrovskú triedu si v krížovkách zhodou okolnosti tiež v Prievidzi vylúštil Dušan Šmikniar. Na šampionáte sa zase výborne počínal Moravák Jiří Sýkora, ktorému tento úspech umožnil stať sa držiteľom už prvej krížovkárskej triedy. Veľmi dobre mu sekundoval kolega Petr Štefek, ktorý postúpil medzi druhákov. V tesnom slede za ním do druhej triedy vhupol nestarnúci Rudolf Moško. Najväčší vzostup zaznamenal Jozef Manca, ktorý preskočil až 14 krížovkárov. posledným komu sa podarila významnejšia zmena bol Matúš Demiger, ktorý vďaka bodu v Martine zaokrúhlil ich počet na 10, čo mu získalo tretiu výkonnostnú triedu medzi krížovkármi. V hádankárskej časti sa počas roka Laco Žitňák krok za krokom doťahoval na vedúceho Mira Ploščicu (už stráca len 40 bodov) a ak to bude takto pokračovať, čoskoro by ho mohol aj preskočiť. Postupne získavali body aj ostatní, významnejší posun ale u nikoho nenastal. O novinky sa postarali Petr Štefek, Peter Bohuš a František Cvengroš, ktorým sa podarilo dosiahnuť a aj prekročiť hranicu 10 bodov a získali tretiu výkonnostnú triedu. V skupine logikov a sudokáčov mal najväčší bodový rozdiel Jakub Ondroušek. Pekný vzostup zaznamenal ale aj Andrej Plaštiak, ktorý je už držiteľom prvej triedy a vďaka majstrovstvám druhú triedu môžu používať už aj Pavol Kollár, Jan Zveřina, Igor Hudák a Martina Prinnerová. Medzi skupinu tretiakov sa prepracoval počas roka nový talent Marek Pápay a popri manželovi sa vypracovala aj Gabriela Jaselská.

2017: Aj tento rok sa prvé zmeny udiali na Novoročnom trunaji KaH v Martine. Medzi držiteľov 1. výkonnostnej triedy sa už totiž mohol v krížovkách radiť Miloš Hruška  a do druhej triedy sa prepracoval svojim výsledkom Jozef Manca. Košice v tomto trende pokračovali. Peter Hornák v sudoku a Katarína Šimonovičová v logike získali tretiu triedu. Marek Kasár tu navyše získal právo hrdiť sa majstrovskou triedou. O druhú triedu sa vehementne snažila aj Natália Chanová, v Košiciach jej ale chýbalo získať ešte jeden bodík. Vynahradila si to hneď v ďalšom turnaji Danubia v Bratislave. Tu si v hádankách vylúštil najnižšiu triedu už aj talentovaný Michal Pokorný a tak sa dodržala tradícia, že na každom turnaji máme nejakú zmenu. v tomto trende sa pokračovalo aj na púchovských turnajoch v logike a sudoku, kde sa zadarilo Jaroslavovi Grajciarovi a Jakubovi Hrazdirovi, ktorí sa vďaka bodom v logike posunuli medzi druhákov. Ešte vyššie do prvej triedy sa prepracovala Jana Novotná, ktorá úspešne začala dobiehať manžela.  Zmeny vo výkonnostných triedach narušli až majstrovstvá Slovenska v sudoku a logike, pričom žiadne podstatné zmeny nenastali ani po KaH turnaji vo Svinnej. Až v Brezovej sa vďaka bodovému skóre prepracovali do skupiny držiteľov 1. výkonostnej triedy v krížovkách František Cvengroš a v hádankách Ivan Šuňavec. Aj keď body postupne pribúdali mnohým, posuny sa diali až na jesenných majstrovstvách Slovenska v KaH. Tie napomohli získať 2. triedu v hádankách Petrovi Gašpárovi a rovnako aj Ivanovi Pastuchovi. Zaujímavo však vyzerajú bodové stavy niektorých adeptov na vyššie ocenenia. Len 27 bodov chýba Jánovi Turekovi na vstup do siene slávnych hádankárov. Pred bránami elitnej triedy (2 body) ukončila rok v logike Zuzana Hromcová. Úplne rovnako bol na tom Igor Platzner v hádankách. Len jeden bod na majstrovskú triedu chýbal Martinovi Kollárovi v logike. 10 bodov na tú istú métu chýbajú Matejovi Uherovi a 3 body v hádankách Romanovi Strculovi. Ostatné minimálne straty majú aj ďalší v nižších kategóriách. Faktom hodným úvahy, sú ale bodové stavy v sieni slávy, kde  sa zdá budeme musieť vymyslieť ešte jednu osobitnú kategóriu, pretože minimálne Milan Chudý nemá v krížovkách hranice  - v dobrom :-) a už teraz zdvojnásobil bodový stav v sieni slávy.
2018: Výborný výsledok na majstrovstvách Slovenska napomohol Petrovi Štefekovi k prieniku medzi držiteľov 1. triedy v krížovkách. Tesne sa k nej priblížil aj Milan Kandrik, ten si ale na túto métu musí počkať minimálne do roku 2019. Zaujímavý skok cez 30 riešiteľov sa podaril Matúšovi Demigerovi. Medzi držiteľmi 3. triedy v krížovkách sme mohli po turnaji v Brezovej pod Bradlom privítať už aj Petra Bohuša. Na čelo hádankárov sa po turnaji na Hornej Nitre dostal Ladislav Žitňák. V Brezovej pod Bradlom sa ale udiala ešte zaujímavejšia udalosť. Ján Turek (pre odlíšenie stále mladší) sa prelúštil do Siene slávy, kde ho srdečne všetci vítame. Pod Tatrami sa prienik medzi elitnú skupinu podaril Igorovi Platznerovi, ktorého po žilinskom turnaji nasledoval Ján Psotný.zvýraznené meno a body predstavujú posun v tabuľke
KRÍŽOVKY
sieň slávy nad 1000 bodov
 Milan CHUDÝ-Prievidza 2220
 Miroslav PLOŠČICA-Košice, St.Ľubovňa 1244
 Ján TUREK ml.-Poprad 1193
 Štefan TATARKO-Poprad 1094
elitná trieda 500 - 999
 Pavol Tibenský-Brezová p/Bradlom,
    Majcichov
 946
 Ján Droppa-Prešov  858
 Ladislav Žitňák-Šaľa  819
 Miroslav Šuňavec-Liptovský Hrádok  804
 Dušan Vojník-Prešov  760
 Lucián Gonda-Kristy, Chmiňany  688
 Emil Trochan-Bratislava  685
 Ivan Filadelfy-Prievidza  646
 Igor Platzner-Žilina  603
 Ivan Noskaj-Šaľa  503 
majstrovská trieda 250 - 499
 Ján Makovník ml.-Ružomberok  493
 Emília Rigdová st.-Poprad  428
 Ivan Šuňavec-Ružomberok
 Miroslav Hájiček-Bratislava, Prievidza
 418
 Peter Paďour-Žilina  396
 Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.  394
 Ľudovít Kordisch-Bratislava  372
 Stanislav Šoltis-Prešov  337
 Peter Sloboda-Stará Ľubovňa  331
 Jozef Kontuľ-Bratislava  295
 Ľudovít Fekete-Žilina  272
 Dušan Šmikniar-Vyhne  269
prvá trieda 100 - 249
 Jozef Bubnár-Hencovce, Vranov n/Top.  233
 Stanislav Strmeň-Bratislava  229
 Slavomír Svetlík-Banská Bystrica  204
 Jaroslav Jablonský-Kysucké N.Mesto  197
 Ivan Rias-Košice  157
 Pavol Husár-Prešov  156
 Jozef Kováčik-Nové Mesto n/V.  152
 František Cvengroš-Spišská N.Ves  151
 Dušan Karkuš-Praha, Bratislava  150
 Miloš Hruška-Bratislava, Olešná  146
 Roman Strcula-Martin  133
 František Genšorík-Martin, Vrútky  116
 Viktor Šimčisko-Bratislava  113
 Jozef Kolesár-Košice  106
 Peter Štefek-Vsetín  104
 Jiří Sýkora-Vsetín  102
druhá trieda 50 - 99
 Milan Kandrik-Tatranská Lomnica   98
 Gabriela Vráblová-Martin   92
 Stanislav Zábojník-Bojnice, Prievidza   88
 Vladimír Komanický-Humenné   81
 Zdenka Králová Liptáková-Bratislava   75
 Peter Samec-Žilina   69
 Jozef Manca-Trnava
 Marián Baťalík-Michalovce, Humenné
  62
 Jozef Sadloň-Bratislava   60
 Ján Fehér-Bratislava   56
 Jozef Mikláš-Bratislava, Piešťany   52
 Rudolf Moško-Trenčín   51
tretia trieda 10 - 49
 Pavol Vychovalý ml.-Podolínec   47
 Ján Psotný-Nové Mesto n/V.
 Štefan Gašpár-Púchov
  44
 Dušan Slašťan-Banská Bystrica   42
 Bohdan Zelinka-Liberec   38
 Marcel Pecha-Trnava   37
 Jozef Kumičík-Trenčín   36
 Cyril Panoc-Humenné   33
 Vladimír Chlebo-Banská Bystrica
 Jozef Mihalovič-Bratislava
 Anton Hnáth-Moravany
  32
 Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 Radoslav Žačok-Stará Ľubovňa
  31
 Ladislav Bareš-Plzeň
 Štefan Vaľa-Rolová
  30
 Michal Černák-Svit   28
 Matúš Demiger-Zl.Moravce   27
 Ľuboš Oravec-Bratislava   26
 Anton Čermák-Košice   24
 Štefan Schrötter-Košice
 Ján Babinský-Hont.Tesáre
 Stanislav Blecha-Bratislava
 Jaroslav Vacula-Banská Bystrica
  23
 Imrich Petrík-Trebišov   22
 Juraj Struňák-Michalovce
 Rudolf Čačko-Košice
  21
 Ladislav Hriň-Prievidza   20
 Viktor Marko-Bratislava
 Milan Vyparina-Bratislava
  19
 Jozef Páleník-Svinná   18
 Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
 Ivan Hežely-Michalovce
 Milan Tomáš-Bratislava, Poprad
  17
 Anton Hajovský-Svit
 
Jozef Pavlík-Chmeľov, Prešov
 Ján Sopóci-Žilina
 Peter Purtz-Kežmarok
 Ľudovít Alth-Košice, Prešov
  16
 Drahomír Lacko-Žiar n/Hr., Žarnovica   15
 Marián Ďurech-Martin
 Václav Sekanina-xxx
 Drahotín Lančarič-Zábřeh, Žilina, Trnava
 Peter Gašpár-Púchov
  14
 Viliam Macák-Bratislava
 Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany
 Július Smeja-Bratislava
 Dušan Škrovina-Martin
  13
 Branislav Bendik-Plaveč
 Vladimír Konečný-Svinná
 Miloš Lampert-Bratislava
 Hana Svojsíková-Banská Bystrica
  12
 Dušan Šulík-Ružomberok
 Ladislav Zvada-Spišská N.Ves
 Peter Bohuš-Košice
  11
 Ivan Baroš-Banská Bystrica
 Alojz Eichenberger-Nové Mesto n/V.
 Marián Fila-Piešťany
 Jozef Prekop-Trenčín
 Ján Rybnikář-Lubina
 Terézia Schenková-Martin
 Ivan Šarkan-Martin
 Elena Škulová-Zlaté Moravce
  10
 a ďalších 18 riešiteľov
 zatiaľ mimo výkon. triedy
  1-9
HÁDANKY
sieň slávy nad 1000 bodov
 Ladislav ŽITŇÁK-Šaľa 1525
 Miroslav PLOŠČICA-Košice, St.Ľubovňa 1499
 Ivan RIAS-Košice 1380
 Milan CHUDÝ-Prievidza 1229
 Ivan FILADELFY-Prievidza 1106
 Ján TUREK ml.-Poprad 1040
elitná trieda 500 - 999
 Štefan Tatarko-Poprad  812
 Ján Droppa-Prešov  780
 Pavol Tibenský-Brezová p/Bradlom,
    Majcichov
 775
 Emil Trochan-Bratislava  760
 Lucián Gonda-Kristy,Chmiňany  656
 Igor Platzner-Žilina  513
 Ján Psotný-Nové Mesto n/V.  502
majstrovská trieda 250 - 499
 Ivan Noskaj-Šaľa  485
 Peter Paďour-Žilina  482
 Stanislav Strmeň-Bratislava  431
 Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.  407
 Ján Makovník ml.-Ružomberok  400
 Miroslav Hájiček-Bratislava, Prievidza  364
 Emília Rigdová st.-Poprad  290
 Ľudovít Kordisch-Bratislava  277
 Anton Hnáth-Moravany  276
 Jozef Bubnár-Hencovce, Vranov n/Top.  265
 Slavomír Svetlík-Banská Bystrica  262
prvá trieda 100 - 249
 Roman Strcula-Martin  246
 Jozef Kováčik-Nové Mesto n/V.  232
 Jaroslav Jablonský-Kysucké N.Mesto  202
 Miloš Hruška-Bratislava, Olešná  195
 Pavol Husár-Prešov
 Dušan Šmikniar-Vyhne
 190
 Dušan Karkuš-Praha, Bratislava  180
 Ľudovít Fekete-Žilina  159
 Marcel Pecha-Trnava  143
 Ivan Šuňavec-Ružomberok  132
 Miroslav Šuňavec-Liptovský Hrádok  131
 Bohdan Zelinka-Liberec  129
 Benjamín Baťalík ml.-Michalovce  123
 Imrich Petrík-Trebišov  120
 Viktor Šimčisko-Bratislava  117
 Rudolf Čačko-Košice
 Stanislav Šoltis-Prešov
 112
 Jozef Sadloň-Bratislava  111
 Vladimír Konečný-Svinná  107
 Peter Sloboda-Stará Ľubovňa  105
druhá trieda 50 - 99
 Jozef Kontuľ-Bratislava, Topoľovka   93
 Stanislav Zábojník-Bojnice, Prievidza   92
 Štefan Gašpár-Púchov   80
 Milan Kandrik-Tatranská Lomnica
 Ivan Baroš-Banská Bystrica
  79
 Rudolf Moško-Trenčín, Kubrá   74
 Jiří Sýkora-Vsetín   71
 Cyril Panoc-Humenné
 Drahomír Lacko-Žiar n/Hr., Žarnovica
  66
 Gabriela Vráblová-Martin   62
 Juraj Bubnáš-Prievidza   60
 Jozef Mikláš-Bratislava, Piešťany   59
 Peter Samec-Žilina   58
 Peter Gašpár-Púchov   54
 Ivan Pastucha-Ružomberok   53
 Ján Čižmár-Poniky, Banská Bystrica   52
tretia trieda 10 - 49
 Drahotín Lančarič-Zábřeh, Žilina, Trnava   49
 Anton Čermák-Košice   48
 Ján Belička-Trnava   47
 Pavol Vychovalý st.-Podolínec   46
 Petr Štefek-Vsetín   44
 Jozef Kolesár-Košice   42
 Radoslav Žačok-Stará Ľubovňa   39
 Ivan Hežely-Michalovce   38
 Vladimír Komanický-Humenné
 Dušan Vojník-Prešov
  37
 Štefan Varšaník-Michalovce
 Zdenka Králová Liptáková-Bratislava
  34
 Dušan Slašťan-Banská Bystrica   29
 Jozef Šurina-Banská Bystrica   28
 Hana Svojsíková-Banská Bystrica
 Marián Baťalík-Michalovce, Humenné
  26
 Pavol Kušnír-Košice   24
 Štefan Rinčo-Bratislava
 Viktor Sinčák-Trebišov
 Ján Turek st.-Poprad
  23
 Anton Zaťko-Brezno   22
 Milan Velísek-Dubnica n/V., Trenčín
 Jozef Pavlík-Chmeľov, Prešov
  21
 Vladimír Chlebo-Banská Bystrica
 Ján Rybka-Poprad
  20
 Ladislav Hriň-Prievidza
 Eugen Korec-Bratislava
 Ján Makovník st.-Ružomberok
 Jozef Mihalovič-Bratislava
 Ján Sopóci-Žilina
 Ján Babinský-Hont.Tesáre
  19
 Jozef Páleník-Svinná
 Milan Vyparina-Bratislava
 František Cvengroš-Spišská N.Ves
  18
 Jozef Dóša-Banská Bystrica
 Miloš Lampert-Bratislava
 Juraj Struňák-Michalovce
  17
 Marián Ďurech-Martin
 Karel Henc-Brno
 Jozef Trochan-Bratislava, Prešov
  16
 Dušan Šebík-Košice   15
 Peter Purtz-Kežmarok
 Štefan Vaľa-Rolová
  14
 Ľuboš Oravec-Bratislava
 Michal Pokorný-Bratislava
  13
 Peter Bohuš-Košice
 Bartolomej Bombár-Košice
 Pavol Bruňanský-Vinné
 Alojz Eichenberger-Nové Mesto n/V.
  12
 Irenej Hornák-Bratislava
 Marek Mojdis-Giraltovce
 Roman Robota-Bratislava
 Štefan Šlosár-Stará Ľubovňa
 Milan Tomáš-Bratislava, Poprad
  11
 Ľuboslava Koštialová-N.Mesto n/V.
 Ján Olexa-Košice
 Michal Popeláš-Levoča
 Jaroslav Řičánek-Prostějov
  10
 a ďalších 16 riešiteľov
 zatiaľ mimo výkon. triedy
  1-9
LOGICKÉ ÚLOHY a SUDOKU
sieň slávy nad 1000 bodov
elitná trieda 500 - 999
 Štefan Gašpár-Púchov 870
 Peter Hudák-Košice 737
 Matúš Demiger-Zlaté Moravce 672
majstrovská trieda 250 - 499
 Zuzana Hromcová-Bytča 498
 Ivana Ondrejková Štiptová-Ružomberok
 Jakub Ondroušek-Brno
473
 Pavel Jaselský-Vojtovce 465
 Blanka Lehotská-Bratislava 371
 Michaela Bieliková-Sereď 340
 Marek Kasár-Brezno 291
 Ivan Pastucha-Ružomberok 264
prvá trieda 100 - 249
 Martin Kollár-Bratislava 249
 Matej Uher-Bratislava 240
 Anton Hudák-Poliakovce 226
 Miroslav Šuňavec-Lipt.Hrádok 189
 Jan Novotný-Brno 177
 Ján Farkaš-Bratislava, Martin 153
 Andrej Plaštiak-Námestovo 130
 Štefan Šomlo-Šahy
 Milan Šatka-Lipt.Mikuláš
125
  Jana Novotná Břízová-Brno, Pečky 119
 Miroslav Ploščica-Košice, St.Ľubovňa 118
 Michal Hudák-Košice 117
 Martin Krebs-Vinosady 115
 Milan Chudý-Prievidza
 Jana Sidorová-Praha, Košice
114
 Pavol Tibenský-Brezová p/Bradlom,
    Majcichov
109
 Štefan Gyürki-Šalov 105
 Eva Branišová-Bytča 101
druhá trieda 50 - 99
 Jan Zvěřina-Mimoň  98
 Peter Gašpár-Púchov  91
 Pavol Kollár-Bratislava  79
 Jakub Hrazdira-Zlín  71
 Natália Chanová-Púchov  70
 Anton Kazimír-Svit  61
 Viliam Balko-Martin  60
 Igor Hudák-Košice  58
 Marcel Zanechal-Bratislava
 Martina Prinerová-Zvolen
 57
 Jakub Bahyl-Žilina  54
 Miroslav Kováčik-Lenartovce, Abovce  52
 Emília Rigdová st.-Poprad
 Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
 51
tretia trieda 10 - 49
 Diana Škrhová-Bratislava  46
 Marián Mališ-Považská Bystrica, Zvolen  44
 Martin Kubík-Vyškov  43
 Ľubomír Turek-Poprad  39
 Dagmar Ševerová-Bratislava
 Zoltán Végh-Martin
 38
 Katarína Šimonovičová-Slov.Lupča  35
 Ján Makovník ml.-Ružomberok
 Martin Fundárek-Báhoň
 Miroslav Šalaga-Martin
 34
 Michal Boháč-Nitra
 Anna Medveďová-Banská Bystrica
 Marek Pápay-Jatov
 30
 František Ivančo-Vranov n/Top.
 Jozef Chano ml.-Púchov
 25
 Peter Hornák-Bratislava  23
 Štefan Kyšela-Plavnica
 Gabriela Jaselská-Vojtovce
 22
 Peter Sloboda-Stará Ľubovňa  21
 Ladislav Bielik-Sereď
 Veronika Koľveková-Košice
 20
 Juraj Bódi-Detva  19
 Stanislav Eleniuk-Stará Ľubovňa
 Zuzana Rajniaková-Liptovský Mikuláš
 Andrea Tamajková Pohanková-
    Považská Bystrica
 18
 Ivan Šuňavec-Ružomberok
 Klára Vytisková-Praha
 16
 Ján Droppa-Prešov
 Jaroslav Grajciar ml.-Zvolen
 Ján Morávek-Prievidza
 Jana Salamonová-Košice
 Štefan Tatarko-Poprad
 Ján Turek ml.-Poprad
 14
 Katarína Hromcová-Bytča
 Ľuboš Oravec-Bratislava 
 
Alexander Szabari-Sady n/Tor.
 Eva Jatelová-Čechy, Semerovo
 13
 František Cvengroš-Spišská N.Ves
 Tomáš Hanžl-Brno
 Emília Rigdová ml.-Poprad
 12
 Martina Hanžlová-Brno
 Jozef Štuller-Obyce
 11
 Ondrej Rudolf-Bratislava
 Slavomír Svetlík-Banská Bystrica
 Jaroslav Vernarský-Prešov
 10
 a ďalších 69 riešiteľov
 zatiaľ mimo výkon. triedy
 1-9
 
Rozdelenie turnajov mimo majstrovských podujatí:

a) Turnaje s najvyšším koeficientom (1-2):

O pohár RELAXu - Banská Bystrica 1993 - 2013
Turnaj Dunajcov - Bratislava 1960 - 1974
Turnaj Dunajcov (Západoslovenský prebor) - Bratislava 1975 - 1994
Danubia turnaj - Bratislava od 2010 a trvá
Turnaj M.R.Štefánika - Brezová pod Bradlom od 2009 a trvá
Turnaj Chrobákov - Brezová pod Bradlom 2009, 2010
Maratónsky turnaj - Košice od 2005 a trvá
Novoročný turnaj - Martin od 1998 a trvá
O pohár Matice slovenskej - Michalovce 1993 - 2015
Podtatranský turnaj - Poprad od 1998 a trvá
Turnaj Hornej Nitry (Stredoslovenský prebor) - Prievidza od 1979 a trvá
Dvadsiatkový / Eurový turnaj - Svinná 1999, od 2007 a trvá
Májový turnaj - Trnava 2005, 2006
Turnaj Energetikov - Zemianske Kostoľany 1993 - 2015
Turnaj zelenáčov - Zlaté Moravce od 2006 a trvá
O pohár Sloveny neskôr Memoriál Ľ.Feketeho - Žilina od 1980 a trvá
Východoslovenský prebor - Prešov 1974 - 1981, 1983, 1986, 1988, 1993
Východoslovenský prebor - Humenné 1982
Východoslovenský prebor - Stará Ľubovňa 1984, 1987, 1990, 1992, 1996
Východoslovenský prebor - Košice 1985, 1989, 1991
Kvalifikácie na MS v logických úlohách - všetky miesta 1994, 1996, 1999, 2000, 2002 - 2006
Turnaje hlavolamov - všetky miesta od 2007 a trvá
Turnaje sudoku - všetky miesta od 2011 a trvá
Celoslovenský hádankársky turnaj 1957 - 1964 


b) Turnaje so zníženým koeficientom (3):

O pohár RELAXu - Banská Bystrica 1984 - 1992
Leto s krížovkou - Bardejov 1986 - 1988
Turnaj na pamiatku V.Kulčického - Bratislava 1981
Zemplínsky turnaj - Humenné 1972 - 1984 okrem 1982
Turnaj Košického vládneho programu - Košice 1981 - 1990
Kremnický dukát - Kremnica 1987 - 1989
Novoročný turnaj - Martin 1985 - 1989
Podtatranský turnaj - Poprad 1986 - 1989
Turnaj Hornej Nitry - Prievidza 1976 - 1978
Liptovský prebor - Ružomberok 1986 - 1988
Turnaj Pienin - Stará Ľubovňa 1980 - 2002
Vianočný turnaj - Topoľčany 1986 - 1990
Májový turnaj - Trnava 1985 - 1992
Turnaj Energetikov - Zemianske Kostoľany 1978 - 1992
O pohár Sloveny - Žilina 1979
Kvalifikácia na MS v logických úlohách - Banská Bystrica 1993
Turnaje sudoku - všetky miesta 2007 - 2010


c) Turnaje nezaradené pre zisk výkonostných tried (4):

O pohár RELAXu - Banská Bystrica 1983
Leto s krížovkou - Bardejov 1985, 1989
Memoriál R.Pekařa - Bratislava 1969 - 1973
Prebor Kysúc - Kysucké Nové Mesto 1979 - 1983
Novoročný turnaj - Martin 1984, 1997
Memoriál L.Nolča - Nové Mesto nad Váhom 1969 - 1985
Wimbledon - Prešov 1989 - 1993
O pohár primátora mesta - Vranov nad Topľou od 2006 a trvá
Podnikový šampionát Sloveny - Žilina 1979 - 1986
Turnaj všeličoho - Svinná od 1999 a trvá
Turnaj maľovaných krížoviek - rôzne miesta od 2009 a trvá
Súťaž dvojíc LUSK - rôzne miesta od 2011 a trvá 
Mr./Mrs. record - rôzne miesta od 2010 a trvá