Žilinské turnaje 2021

Pre niekoho je táto správa možno predčasná, ale v tejto situácii je možno lepšie avizovať niektoré aktivity oveľa skôr než sme boli zvyknutí. Po dohode s KaH krúžkom Žilinci si preto dovoľujeme oznámiť, že známe Žilinské turnaje sme naplánovali na 2. a 3. októbra 2021. Je jasné, že nevieme, aká bude vtedy situácia a podmienky možného stretávania sa, ale buďme radšej pripravení. Obsah žilinského matiné sa trochu zmení. Majstrovstvá Slovenska KaH družstiev a KaH turnaj Žilincov zostanú, na rozdiel od minulých rokov ale dočasne vypúšťame česko-slovenský Turnaj dvoch krajín a krížovkársku raritu o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky presúvame k Majstrovstvám Slovenska jednotlivcov (Zemianske Kostoľany 4.9.2021). Žilinci prezradili, že na domáci turnaj pripravili malé lúštiteľské a spomienkové prekvapenie a tak sa všetci môžeme tešiť už teraz.

26.júl 2021

Majstrovstvá Slovenska v riešení krížoviek a hádaniek 2021 v príprave

38. Memoriál Vladimíra Kulčického, čo je podtitul majstrovstiev Slovenska, sa začal pripravovať. Rada SZHaK si dovoľuje všetkých záujemcov informovať, že rozbehla aktivity smerujúce k realizácii tohtoročného šampionátu. Konečné rozhodnutie bude samozrejme závislé od aktuálnej pandemickej situácie posledný týždeň pred MSR a možnosťami organizovať hromadné podujatia. Dnes môžeme ale uviesť, že podujatie sa v prípade priaznivých okolností pripravuje na sobotu 4.9.2021 v Zemianskych Kostoľanoch. Súčasťou víkendu bude aj 46. KaH Turnaj Hornej Nitry, ktorý pripravuje krúžok Bôbari. Preto si predbežne rezervujte termín na tento víkend a všetci si držme palce, aby sme sa v zdraví po dlhej dobe mohli opäť zísť.

Ubytovanie zabezpečujú domáci a je potrebné si ho rezervovať VOPRED u Ivanky Plachej e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., mobil: 0905 324371. Ubytovanie je rezervované v penzióne U Olejku a cena ubytovania je 11 € (platiť sa bude až na mieste). 

Zatiaľ COVID automat vykazuje pre okres Prievidza (a našťastie i pre ostatné) zelenú farbu, s hodnotením 1 a nulovou mierou incidencie. V každom prípade treba počítať s tým, že vstup bude možný len pre zaočkovaných, alebo s prekonaním COVIDu-19, resp. s aktuálnym negatívnym výsledkom testu.

25.júl 2021

Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v sudoku a logických úlohách 2021 zrušená

Majstrovstvá sveta v sudoku a logických úlohách podľa rokovania výkonnej rady Svetovej federácie hádankárov (World Puzzle Federation) v tomto roku neuskutočnia. Pôvodne sa organizácia pripravovala v čínskom Šanghaji 3. až 10. októbra, čínski organizátori vzhľadom na pretrvávajúce protipandemické opatrenia a obmedzenia pohybu požiadali o presun šampionátu na rok 2023. Ide už o druhý odklad, nakoľko prvotné plány platili ešte pre rok 2020. COVID-19 ale všetko zmenil. Aj keď oficiálne rozhodnutie ešte nepadlo, iný kandidát pre MS pre tento rok neexistuje a preto je možné toto zobrať ako "hotovú vec". Navyše keďže stále nie je možné plnohodnotne organizovať ani regionálne turnaje OFICIÁLNE UKONČUJEME kvalifikáciu na MS pre tento rok. Zároveň dávame do pozornosti, že kvalifikácia na budúci rok začne ak to situácia dovolí skôr. Máme niekoľko alternatív, ktoré budú reagovať na uvoľňovanie opatrení a reálnu možnosť zrealizovať regionálne turnaje i samotný slovenský šampionát. Zámer je totiž časť podujatí presunúť na jeseň tohto roka a mať výsledky kvalifikácie skôr, než to bývalo v minulých rokoch obvyklé. Predpokladá sa, že v roku 2020 bude svetový šampionát v sudoku i logike hostiť kanadské Toronto a preto by pre prípadných účastníkov bolo vhodné mať istotu miestenky skôr.
Internetové súťaže WPF ale bežia ďalej a my odporúčame, aby ste si všetci (nielen adepti na reprezentačné tričko) vyskúšali svetovú úroveň úloh. V tomto roku zostáva odlúštitť ešte tieto internetové kolá:
SUDOKU     LOGIKA  
holandskí autori 07.05.-10.05.   japonskí autori 21.05.-24.05.
indickí autori 04.06.-07.06.   americkí autori 11.06.-14.06.
poľskí autori 02.07.-05-07.   slovenskí autori 16.07.-19.07.
nemeckí autori 30.07.-02.08.   francúzski autori 13.08.-16.08.
Len pre zaujímavosť, po prvých 4 internetových kolách Grand Prix WPF je v sudoku z našich na tom najlepšie Pavel Jaselský, ktorý si v celej svetovej konkurencii drží výborné priebežné 15. miesto, pričom v 4. kole skončil zatiaľ najlepšie ôsmy. Do svetovej absolútnej top špičky (prvých 15 miest) sa ešte dostal Matúš Demiger (14. miesto v 1. kole). V logike je tradične najlepší Peter Hudák, ktorý je po 4. kolách priebežne 19-ty, pričom vo 4. kole skončil 11-ty. Čo teší najviac je rastúci záujem našich lúštiteľov. V sudoku sa zapojilo už 35 a v logike 18 riešiteľov.       
9.máj 2021

ABC TEST nová online súťaž v logických úlohách do 30.6.2021

Spoza rieky Morava hlásia, že sa zrodila nová logická súťaž. Potrvá do stredy 30.6. a okrem českých autorov na nej spolupracovali aj niektorí naši špičkoví riešitelia. Preto každý, kto má záujem a stihne termín, má príležitosť si vyskúšať niečo nové. Ide o 11 druhov logických známych úloh od ľahkých až k pár extrémom, aby si každý našiel to svoje. K súťaži je pripojený manuál  s úlohami na precvičenie. Súťaž prebieha na webe Sudokucupu: http://cs.sudokucup.com/content/abc-test. Súťaž nie je určená pre odmien chtivých, ale pre tých, čo chcú mať radosť z lúštenia a dobrej zábavy.

Plán podujatí na rok 2021

Ťažko odhadnúť situáciu ohľadom koronavírusu a s ním súvisiacich obmedzení. Minimálne vieme povedať, že turnaje, ktoré mávajú jarný termín s určitosťou nebudú. Všetko ostatné je zatiaľ otvorené. Minimálne sa ale pokúsime zorganizovať, samozrejme ak to situácia dovolí, majstrovstvá Slovenska a to vo vo všetkých lúštiteľských oblastiach, avšak predbežne len pre jednotlivcov. O prípadnom zorganizovaní čohokoľvek vás samozrejme budeme včas informovať. V hre sú v tomto roku preto asi len internetové súťaže, uvidíme či a koľko sa ich podarí v dobrej viere zrealizovať tak, aby bola dodržaná aspoň minimálna úroveň rovnocenných podmienok.
15.január 2021

Ďalšie články...

  1. Pozvánka na online turnaj