Rok 2024 sa zdá, že už bude z pohľadu vplyvu ochorenia COVID-19 stabilizovaný a že sa podarí uskutočniť všetky plánované podujatia a turnaje. Preto sa postupne vytvára už aj podrobnejší prehľad toho, čo v spolupráci s jednotlivými krúžkami a organizátormi pre vás všetkých pripravujeme. Prehľad sa bude postupne dopĺňať podľa toho, ako budú potvrdené miesta a termíny. Pre tých, ktorí toto ešte nepoznajú, uvádzame pre vysvetlenie prehľad skratiek a ich význam, aby ste sa lepšie mohli zorientovať.
Vysvetlivky: K = krížovky; H = hádanky (prešmyčky, zámenky a podobne); Lu = logické úlohy (hlavolamy a rébusy, ktoré sa lúštia na papieri); S = sudoku (asi netreba predstavovať); A = kategória pokročilí (náročné úlohy, aké v časopisoch bežne nenájdete); B = kategória menej skúsení (stredne ťažká úroveň úloh); C = kategória začiatočníci (úlohy, aké môžete poznať z časopisov); o = krúžok (klub, jednoducho skupina ľudí, ktorí sa pre spoločný koníček dali dohromady a navzájom si pomáhajú a učia sa zlepšovať)
 
ZASADNUTIA Rady SZHaK (účasť voľná aj pre iných záujemcov z radov členov)
02.03. (6) BRATISLAVA = 16:30-18:30
vyúčtovanie a plnenie rozpočtu za rok 2023
- aktualizácia web stránky
- rozdelenie pôsobnosti členov rady
- plnenie úloh zo Zemianskych Kostolian
25.05. (6) BREZOVÁ POD BRADLOM = 19:00-21:00
- príprava pravidiel pre tvorbu švédskych krížoviek
- aktualizácia web stránky
- plnenie úloh z Bratislavy
09.11. (6) PRIEVIDZA = 19:30-21:00
- schválenie pravidiel pre tvorbu švédskych krížoviek
- plnenie úloh z Brezovej
- plán turnajov na rok 2025
- priebežné plnenie rozpočtu 2024
 
ZAČIATOČNÍCI (všetky lúštiteľské oblasti) 
26.05. (7) BREZOVÁ p/Br. = krížovky a sudoku (08:30-12:30), súčasť Turnaja o pohár M.R.Štefánika
22. alebo 29. (6) POPRAD = krížovky a hádanky (10:00-14:30), súčasť Podtatranského turnaja
 
KRÍŽOVKY a HÁDANKY (pokročilí a menej skúsení)
25.05. (6) SVINNÁ = 17. Euroturnaj v riešení krížoviek a hádaniek (13:30-18:00) pre dve kategórie: pokročilí a menej skúsení a
      špeciálne Eurohádanky pre spoločnú kategóriu (zabezpečuje J. Páleník),
      presun na ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský
      na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
26.05. (7) BREZOVÁ p/Br. = 14. Turnaj o pohár M.R.Štefánika v riešení krížoviek a hádaniek (08:30-12:30) pre dve kategórie: pokročilí a menej skúsení (zabezpečuje o Chrobáci)
22. alebo 29.06. (6) POPRAD = 29. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek a hádaniek (10:00-14:30) zabezpečuje o Tatranec}
07/14.09. (6) PREŠOV = 4. Prešovský Wimbledon v riešení krížoviek a hádaniek (14:00-19:00) pre dve kategórie: pokročilí a menej skúsení a
      špeciálne wimbledonské hádanky pre žrebované dvojice, (zabezpečuje o Torysek)
      ubytovanie zo soboty na nedeľu si zabezpečuje každý individuálne
08/15.09. (7) KOŠICE - 24. Maratónsky turnaj v riešení krížoviek a hádaniek (08:30-13:00), pre dve kategórie: pokročilí a menej skúsení (zabezpečuje o Maratónci)
12.10. (6) ŽILINA = 43. Majstrovstvá Slovenska družstiev v riešení krížoviek a hádaniek (15:00-19:30), trojčlenné družstvá (zabezpečujú J.Farkaš a J.Turek)
      ubytovanie v Žiline zabezpečuje Rada SZHaK
13.10. (7) ŽILINA = 43. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ. Feketeho v riešení krížoviek a hádaniek (08:30-20:00), pre dve kategórie: pokročilí a menej skúsení (zabezpečuje o Žilinci)
09.11. (6) PRIEVIDZA = Mr/Mrs. rekord, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky (15:00-15:15), spoločná kategória (zabezpečujú M.Hruška a J.Farkaš), mimo súťaž Grand Prix
09.11. (6) PRIEVIDZA = 41. Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov - Memoriál V.Kulčického v riešení krížoviek (15:15-17:00), spoločná kategória (zabezpečujú J.Farkaš a P.Tibenský)
09.11. (6) PRIEVIDZA = 41. Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov - Memoriál V.Kulčického v riešení hádaniek (17:15-20:00), spoločná kategória (zabezpečujú J.Farkaš a P.Bohuš)
      ubytovanie v Prievidzi zabezpečuje Rada SZHaK
10.11. (7) PRIEVIDZA = 49. Prebor Hornej Nitry v riešení krížoviek a hádaniek (08:30-13:00), pre dve kategórie: pokročilí a menej skúsení (zabezpečuje o Bôbari)

SUDOKU a LOGICKÉ ÚLOHY (pokročilí a menej skúsení)
03.02. (6) KOŠICE = 11. Cassovia turnaj v riešení logických úloh (11:30-13:30) pre dve kategórie: pokročilí (súčasť turnajovej časti kvalifikácie pre MS 2024) a menej skúsení
     (zabezpečuje o Cassovia klub)
03.02. (6) KOŠICE = 11. Cassovia turnaj v riešení sudoku (13:30-16:00), pre dve kategórie: pokročilí (súčasť turnajovej časti kvalifikácie pre MS 2024) a menej skúsení (zabezpečuje o Cassovia klub)
02.03. (6) BRATISLAVA = 12. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty (11:00-13:00) pre dve kategórie: pokročilí (súčasť turnajovej časti kvalifikácie pre MS 2024)
     a menej skúsení (zabezpečuje o K1Z)
02.03. (6) BRATISLAVA = 12. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy) 13:00-15:30), pre dve kategórie: pokročilí (súčasť turnajovej časti kvalifikácie pre MS 2024)
     a menej skúsení (zabezpečuje o K1Z)
27.04. (6) ZVOLEN Logika pre každého (10:00-12:00), pre dve kategórie: pokročilí (súčasť turnajovej časti kvalifikácie pre MS 2024) a menej skúsení (zabezpečuje M.Prinerová)
27.04. (6) ZVOLEN Sudoku pre každého (12:00-14:30), pre dve kategórie: pokročilí (súčasť turnajovej časti kvalifikácie pre MS 2024) a menej skúsení (zabezpečuje M.Prinerová)

OTVORENÉ PODUJATIA
26.05. (7) BREZOVÁ p/Br. = Sudoku pre každého (10:30-12:30), pre tri kategórie: pokročilí (súčasť turnajovej časti kvalifikácie pre MS 2024), menej skúsení a začiatočníci
     (zabezpečuje o Chrobáci a J.Farkaš)
03.03. (7) BRATISLAVA = Turnaj Dunajcov v riešení krížoviek a hádaniek (08:30-12:30) pre dve kategórie: pokročilí a menej skúsení (zabezpečuje xxx)
xx.xx. (x) BRATISLAVA/PÚCHOV - 23. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 08:30-12:00, kategórie do 18 rokov, nad 50 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx)
xx.xx. (x) BRATISLAVA/PÚCHOV - 15. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK, 12:30-16:00, trojčlenné družstvá (zabezpečuje xxx)
xx.xx. (x) PÚCHOV = Nominačný turnaj v logike (12:30-14:00), súčasť kvalifikácie pre MS 2024, (zabezpečuje xxx)
xx.xx. (x) PÚCHOV = 17. Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v sudoku (12:00-17:00), kategórie do 18 rokov, nad 50 rokov a bez rozdielu veku, (zabezpečuje xxx)
xx.xx. (x) PÚCHOV = 14. Majstrovstvá Slovenska družstiev v sudoku o putovný pohár SZHaK (09:00-12:00), (zabezpečuje xxx)
xx.xx. (x) PÚCHOV = Nominačný turnaj v sudoku (10:30-12:00), súčasť kvalifikácie pre MS 2024, (zabezpečuje xxx)