Pre niekoho je táto správa možno predčasná, ale v tejto situácii je možno lepšie avizovať niektoré aktivity oveľa skôr než sme boli zvyknutí. Po dohode s KaH krúžkom Žilinci si preto dovoľujeme oznámiť, že známe Žilinské turnaje sme naplánovali na 2. a 3. októbra 2021. Je jasné, že nevieme, aká bude vtedy situácia a podmienky možného stretávania sa, ale buďme radšej pripravení.

 

Obsah žilinského matiné sa trochu zmení. Majstrovstvá Slovenska KaH družstiev a KaH turnaj Žilincov zostanú, na rozdiel od minulých rokov ale dočasne vypúšťame česko-slovenský Turnaj dvoch krajín a krížovkársku raritu o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky presúvame k Majstrovstvám Slovenska jednotlivcov (Zemianske Kostoľany 4.9.2021). Šampionát sa pripravuje v priestoroch Železníc Slovenskej republiky, neďaleko železničnej stanice, domáci turnaj tradične v priestoroch Základnej školy Martinská. Žilinci navyše prezradili, že na domáci turnaj pripravili malé lúštiteľské a spomienkové prekvapenie a tak sa všetci môžeme tešiť už teraz.

Samozrejme aj pre tieto podujatia si budeme musieť počkať na vývoj pandemickej situácie v okrese Žilina a podmienky pre organizovanie hromadných podujatí vzhľadom na aktuálne hodnotenie okresu v rámci COVID semaforu.

9.august 2021