občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

10.03.2018 Bratislava
9. Danubia turnaj v riešení
sudoku, krížoviek a hádaniek

23.-26.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY
II. internetový turnaj v sudoku
súčasť kvalifikácie o postup na MS
09.-12.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY
I. internetový turnaj v logike
súčasť kvalifikácie o postup na MS
23.-26.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY
III. internetový turnaj v sudoku
súčasť kvalifikácie o postup na MS

--- FEBRUÁR 2018 ---

OSLÁVENCI
02.02. Veronika Koľveková Košice 25
02.02. Jiří Sýkora Vsetín 66
04.02. Ján Fehér Bratislava 88
          univerzitný pedagóg
06.02. Jozef Papcun Prešov 65
08.02. Peter Ivan Poprad 67
10.02. Jozef Kováčik N.Mesto n/V. 66
13.02. Martin Fudárek Báhoň 51
14.02. Marián Ďurech Martin 68
17.02. Roman Strcula Martin 57
17.02. Peter Bohuš Košice 69
18.02. Igor Jakubček Žilina 63
21.02. Katarína Hromcová Bytča 45
22.02. Matej Uher Bratislava 25
          reprezentant SR v logike
26.02. Jozef Prekop Trenčín 64
26.02. Emília Rigdová Poprad 58
          stredoškolská profesorka
27.02. Jaroslav Grajciar st. Zvolen 54
xx.02. Jozef Sabol Kysak 75

SPOMÍNAME
† 06.02.2015 Drahomír Lacko Žiar n/H.
† 11.02.2016 Juraj Bubnáš Prievidza
† 16.02.2013 Vladimír Chlebo
          Banská Bystrica
† 17.02.2016 Ján Olexa Košice
† 24.02.2015 Pavol Bruňanský Vinné

PRIPOMÍNAME SI
* 01.02.1949 Anna Melichová Zvolen
* 05.02.1933 Valent Minďáš Svit
* 05.02.1953 Ján Olexa Košice
* 06.02.1926 Vladimír Šemrinec
           Prievidza
* 26.02.1923 Miloš Lociga Lučenec
          ekonóm

--- MAREC 2018 ---

OSLÁVENCI
01.03. Dagmar Ševerová Bratislava 40
01.03. Juraj Chano Púchov 24
04.03. Monika Bieliková Sereď 18
07.03. Ján Matiaška Martin 69
07.03. Peter Gašpár Púchov 47
08.03. Helena Hrušková B.Bystrica 58
          Relax-áčka
10.03. Bartolomej Bombár Košice 74
          výrobca dobrého Tokaja
10.03. Ivan Šarkan Martin 66
12.03. Dušan Hronský Košice 75
13.03. Dušan Karkuš Praha 77
          Dunajec i člen vedenia SČHaK
14.03. Artúr Schwarcz Šaľa 46
16.03. Vladimír Daniš Handlová 60
17.03. Adrián Rigda Poprad 67
21.03. Ľuboš Hyžák Púchov 53
23.03. Miroslav Nárožný Kremnica 69
          bývalý primátor mesta
25.03. Soňa Jánošíková 68
          Šamorín, Bratislava
          bývalá šéfka Lišiaka
          organizátorka M-SR KaH
25.03. Milan Tomáš "Astimov" 66
          Poprad - Bratislava
27.03. Marta Franeková Žilina 64
27.03. Dušan Zálepa Nitra 62
29.03. Štefan Tatarko Poprad 64
          vedúci o Tatranec
30.03. Ivan Baroš Ban.Bystrica 69
30.03. Veronika Hrubjáková 21
          Šamudovce
31.03. Ivan Bubeník Švajčiarsko 76
31.03. Anton Hajovský Svit 47
          známy pod aliasom "aha"

SPOMÍNAME
† 04.03.2000 Marek Mojdis Giraltovce
   učiteľ z o Vydumanci
† 21.03.2008 Benjamín Baťalík st.
   Prakovce - Michalovce
   nestor michalovských turnajov
† xx.03.2006 Stanislav Zábojník
   Prievidza

PRIPOMÍNAME SI
* 01.03.1936 Ján Gáfrik Prievidza
* 05.03.1939 Jozef Perháč Krompachy
   technik autor hádaniek
* 20.03.1917 Benjamín Baťalík st.
   Prakovce - Michalovce
* 22.03.1943 Magdaléna Brozmannová
   Žilina
* xx.03.1926 Elojz Eichenberger
   Nové Mesto n/V. armádny 
   dôstojník, ktorému to myslelo
* xx.03.1938 Ján Makovník st.
   bývalý vedúci o Ruža

KALENDÁR udalostí

January 2018 February 2018 March 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 6 1 2 3 4
Week 7 5 6 7 8 9 10 11
Week 8 12 13 14 15 16 17 18
Week 9 19 20 21 22 23 24 25
Week 10 26 27 28
Plánované podujatia na rok 2018 PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Tuesday, 02 January 2018
ImagePlán podujatí na rok 2018 predstavuje súhrn aktivít, ktoré sa plánujú na tento rok. Prehľad turnajov je vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním. Viaceré turnaje budú mať tento rok menšie či väčšie jubileum, takže o pomyselnú zábavu bude postarané.

V krížovkách a hádankách sa opäť navrhuje spojiť MSR jednotlivcov s Turnajom Hornej Nitry a to v spoločnom novom septembrovom termíne. Po dvojročnej snahe však už ale musíme konštatovať, že turnaj v Michalovciach sa asi naozaj neuskutoční a jeho pokračovanie je v nedohľadne. Ešte je ale v hre pomoc mesta a tak to úplne nezatracujeme. Teší však iná vec a to, že chlapci z Turca pokračujú a Novoročný turnaj napriek pôvodne smutným správam bude :-) (už bol). 

V logike a sudoku sa prihliadalo na potrebu uzatvorenia nominácie na majstrovstvá sveta a zároveň zvýšenia účasti na regionálnych turnajoch, ku ktorým je systematický zámer "priliepať" každým rokom šampionáty družstiev. V roku 2018 veľmi zvažujeme presunúť Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov do Bratislavy, o konkrétnom mieste vás však budeme ešte informovať. Nezabudnite ani na termíny internetových súťaží Svetovej federácie hádankárov, ktoré sú súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Čechách.

lúštiteľské kategórie a vysvetlivky
A - pokročilí riešitelia (môže sa zúčastniť každý bez rozdielu)
B - menej skúsení riešitelia (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
C - začiatočníci (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A resp. B kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
(6) - sobota     (7) - nedeľa

ZMENY TERMÍNOV A MIEST KONANIA POČAS ROKA 2018

Zasadnutia SZHaK
20.01. (6) MARTIN 9:30-10:00 - vyúčtovanie rok 2017, pravidlá na tvorbu a riešenie hádaniek
08.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY 13:00-14:45 - plán turnajov na rok 2019
06.10. (6) ŽILINA 11:00-12:00 - rozpočet 2019, vyhodnotenie čerpania 2% z daní

Krížovky a hádanky
odporúčaný časový rozvrh: doplnková súťaž vrátane kvízov a podobných foriem do 15´, krížovky vrátane prestávky do 100´, hádanky do 80´, vyhodnotenie do 30´ spolu 3:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky); odporúčaný počet krížoviek 2, počet hádaniek max. 25 (výnimka MSR krížovky 3, hádaniek 30)

20.01. (6) MARTIN - 26. Novoročný turnaj, 10:00-14:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Turiec)
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj, 13:15-16:45, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečujú oo K1Z+Dunajci)
12.05. (6) SVINNÁ - 13. Euro turnaj, 13:30-18:00, K: A+B; H: A+B; euro H: A (zabezpečuje J. Páleník)
     ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský, na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť
     (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika, 8:30-12:30, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečuje o Chrobáci)
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj, 11:00-16:00, K: A+B+C; H: A+B+C (zabezpečuje o Tatranec)
08.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY - 35. Majstrovstvá Slovenska - Memoriál V.Kulčického, 15:00-19:00, KaH: spoločná kategória
     (zabezpečuje K: P.Tibenský, H: J.Pacún), ubytovanie v Z.Kostoľanoch zabezpečuje o Energetik, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
09.09. (7) PRIEVIDZA - 43. Turnaj Hornej Nitry, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Bôbari)
06.10. (6) ŽILINA - 8. Turnaj dvoch krajín, 12:00-14:30, slovenské a české krížovky a hádanky:
     spoločná kategória (zabezpečujú S.Plachý, I.Rias, xxx), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - Mr./Mrs. REKORD, 14:45-14:55, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky
     (zabezpečuje M.Hruška), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - 40. Majstrovstvá Slovenska družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:00-19:00, max. 4 členné družstvá
     (zabezpečuje o Turiec), ubytovanie v Žiline zabezpečuje o Žilinci, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
07.10. (7) ŽILINA - 40. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ.Feketeho, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Žilinci)
24.11. (6) KOŠICE - 20. Maratónsky turnaj, 10:30-15:30, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Maratónci)

Logické úlohy, hlavolamy a sudoku

odporúčaný časový rozvrh: sudoku i logika vrátane prestávky do 120´, vyhodnotenie do 30´ spolu 4:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky)

26.-29.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Holandsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.02. (6) KOŠICE - 8. Cassovia turnaj, 11:15-15:15, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (11:15 hlavolamy, 13:10 sudoku, 15:00 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Cassovia)
23.-26.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Estónsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Švajčiarsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018 (zabezpečuje o K1Z)
23.-26.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Dánsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
06.-09.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
21.04. (6) PÚCHOV - SUDOKU a HLAVOLAMY PRE KAŽDÉHO, 10:30-15:30, A+B; súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (zabezpečuje xxx)
21.04. (6) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, 16:00-18:00, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Púchove zabezpečuje o Gumkáči
22.04. (7) PÚCHOV - 8. Gumi turnaj, 8:30-13:00, LU: A+B; S: A+B, kategória A je súčasťou kvalifikácie o postup na MS 2018
     (8:30 hlavolamy, 10:30 sudoku, 12:45 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Gumkáči)
22.04. (7) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v logických úlohách, 13:00-15:15, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš)
04.-07.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
18.-21.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
26.05. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 12. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov, 09:30-15:00, kategórie do 15 rokov, do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx), povinné prihlásenie sa vopred (osobitná stránka)
26.05. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 10. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Bratislave resp. Žiline zabezpečuje o J.Farkaš,
     členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
27.05. (7) BRATISLAVA (ŽILINA) - 18. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 09:30-12:30, kategórie do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx)
27.05. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 11. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš),
04.-07.11. ČESKO PRAHA - 13. Majstrovstvá sveta v sudoku (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní reprezentanti
07.-11.11. ČESKO PRAHA - 27. Majstrovstvá sveta v logických úlohách (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní
     reprezentanti
01.12. (6) BRATISLAVA - 8. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a
     8. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy), 09:00-13:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie
     o postup na MS 2019 (09:00 hlavolamy, 11:00 sudoku, 13:15 spoločné vyhodnotenie - zabezpečuje o K1Z)

Osobitné programy pre deti a mládež
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, kategória do 15 rokov
23.05. (3) SVINNÁ - 16. Turnaj všeličoho, 09:00-13:00, súťaž žiakov základných škôl v riešení krížoviek, osemsmeroviek, hlavolamov
     a iných hádaniek od Trenčína po Prievidzu, od Nového Mesta nad Váhom po Nemšovú, 2 kategórie mladší a starší žiaci
01.12. (6) BRATISLAVA - 9. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty), 11:00-13:15, kategória do 15 rokov

Odporúčame začiatočníkom
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v riešení krížoviek, 13:15-16:45
13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika v riešení krížoviek, 8:30-10:30
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek, 11:00-16:00
10.11. (6) MARTIN - 15. Seniorské stretnutie lúštiteľov krížoviek, 10:00-12:00

Iné odporúčané podujatia
20.-23.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
26.05. (6) KOLÍN - Majstrovstvá Českej republiky krúžkov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
01.-04.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Bulharsko), mimo súťaž Grand Prix
15.-18.06. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
02.-03..06. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky v riešení logických úloh jednotlivcov i družstiev (ČSHaK+HALAS))
23.06. (6) VSETÍN - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
29.6.-02.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
13.-16.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje India), mimo súťaž Grand Prix
27.-30.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Holandsko), mimo súťaž Grand Prix
10.-13.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Maďarsko), mimo súťaž Grand Prix
24.-27.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
xx.09. (6) BRNO - Majstrovstvá Českej republiky v sudoku jednotlivcov i družstiev (HALAS)
15.09. (6) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
15.09. (6) OSTRAVA - Veľká cena družstiev v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
16.09. (7) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
22.09. (6) ČESKÝ TĚŠÍN - Beskydský prebor KaH (ČSHaK)
xx.11. (6) BRNO - Akademické majstrovstvá Českej republiky v sudoku (jednotlivci) (HALAS)
24.11. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky jednotlivcov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)

ČSHaK = Český svaz hádankářů a křížovkářů (ČR)
HALAS = Hráčská asociace logických her a sudoku (ČR)
WPF = World Puzzle Federation - Svetová federácia lúštiteľov
Last Updated ( Wednesday, 14 February 2018 )
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement